Jakie wybrać mieszkanie: duże czy małe?

Takie pytanie zadaje sobie praktycznie każda osoba zastanawiająca się nad kupnem nowego mieszkania: jakie mieszkanie wybrać: duże czy małe?

Temat jest oczywiście bardzo złożony i decyzja zależy od wielu czynników, dlatego postaraliśmy się w jednym miejscu zebrać dla Ciebie argumenty za i przeciw każdej z opcji.

WYBÓR MAŁEGO MIESZKANIA (kawalerki lub dwupokojowego)

Małe mieszkania dedykowane są głównie dla singli, par lub jako mieszkania na wynajem. Zazwyczaj cieszą się największą popularnością wśród naszych Klientów i są sprzedawane w pierwszej kolejności. Nie wymagają zbyt dużego zaangażowania kapitału i są bardziej dostępne dla osób, które nie dysponują dużą zdolnością kredytową lub nie posiadają środków własnych. Są bardzo ciekawą alternatywą dla osób, które dotychczas wynajmowały mieszkanie i de facto traciły bezpowrotnie środki finansowe regulując comiesięczny czynsz najmu. Zamiast czynszu najmu mogą przeznaczyć tę samą kwotę na raty do banku na poczet własnego mieszkania, zwiększając tym samym stan posiadania własnego majątku. Z drugiej zaś strony, wybór małego mieszkania niesie za sobą pewne ograniczenia, np. w postaci mniejszych możliwości aranżacji wnętrza czy też skutkując koniecznością zmiany mieszkania na większe, w przypadku powiększenia się rodziny.

WYBÓR DUŻEGO MIESZKANIA

Większe mieszkanie oznacza zdecydowanie wyższy komfort życia dla rodzin z dziećmi. Maluchy mogą mieć swoje pokoje, znajdzie się także miejsce na gabinet do pracy. Przykładowe, przestronne i komfortowe wnętrza znajdziesz na naszym osiedlu Lajkonik przy ul. Krakowskiej w Szczecinie. Duże mieszkanie to także oferta skierowana dla inwestorów, chcących zarabiać na wynajmie mieszkań. Tutaj proponujemy nasze Osiedle SPISKA. przy ul. Spiskiej w Szczecinie, gdzie z myślą o wynajmie przygotowaliśmy podwójne mieszkania, w których można wydzielić niezależne części dla dwóch różnych najemców. Tego typu mieszkanie nadaje się również dla osób, które chciałyby zamieszkać w jednej części mieszkania, a drugą część wynająć – uzyskując w ten sposób środki finansowe na spłatę zaciągniętego kredytu. Może się więc okazać, że kupno dużego mieszkania będzie w zakresie Twoich możliwości finansowych, tym bardziej, że cena za metr kwadratowy jest niższa niż w przypadku zakupu małego mieszkania.

WYBÓR DOMU W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ

Produkt skierowany jest dla rodzin z dziećmi oraz osób ceniących sobie dużą przestrzeń oraz doceniających walory posiadania własnego ogródka. Dom szeregowy zapewnia ponadto największe możliwości aranżacji wnętrza, posiada dwie niezależne łazienki, może posiadać od 3 do 5 osobnych sypialni, kuchnię, własny garaż, garderobę, gabinet. Niezwykłe możliwości aranżacyjne zwiększa duża antresola znajdująca się nad piętrem domu. Dom w zabudowie szeregowej jest przy tym ciekawą alternatywą wobec zdecydowanie droższego domu wolnostojącego, a także zapewnia zamieszkanie na zagospodarowanym i oświetlonym osiedlu z bramą wjazdową i szlabanem, takim jak Osiedle Ogrodnicza w Szczecinie. Ten produkt nie jest obecnie wybierany przez inwestorów wynajmujących mieszkania, co z pewnością zmieni się w przyszłości, ponieważ na rynku nieruchomości brakuje dużych mieszkań oraz domów na wynajem.

Wybór własnego, nowego mieszkania nie jest prosty. Na pewno podejmując decyzję warto rozważyć własne możliwości kredytowe, porozmawiać z ekspertem od kredytów, zastanowić się na ile lat szukamy mieszkania lub domu, jakie mamy plany rodzinne na przyszłość. Bardzo ważne jest aby wybierając mieszkanie lub dom stworzyć miejsce komfortowe dla osób, które mają w nim zamieszkać, miejsce do którego będzie wracało się radośnie po ciężkim dniu pracy, miejsce dające pozytywną energię każdego wieczoru i poranka.