Dom czy mieszkanie? A może szeregowiec?

Dom czy mieszkanie, a może jednak szeregowiec ? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają idealnej przestrzeni dla siebie lub swojej rodziny. Choć zapewne zwykle marzymy o własnym domu wolnostojącym z pięknym dużym ogrodem w sielankowej scenerii poza miastem, zrealizowanie tej wizji pociąga za sobą konieczność posiadania niemałych środków finansowych oraz codziennego dojazdu do miasta. Tańszą i mniej problematyczną opcją byłoby kupienie mieszkania w bloku, jednak życie w budynku wielorodzinnym nie każdemu będzie odpowiadać. W tym momencie do gry wchodzi szeregowiec, jak powszechnie zwykło się nazywać dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej.

Klienci bardzo często dochodzą do wniosku, że wybór domu w zabudowie szeregowej daje niebywały komfort życia, dużo więcej przestrzeni niż w mieszkaniu w bloku, a jednocześnie bardzo istotne poczucie bezpieczeństwa przy boku czuwających sąsiadów z pobliskich segmentów oraz dużo ciekawszą lokalizację w pobliżu centrum miasta, niż dom wolnostojący.

MIEJSCE MA ZNACZENIE
To, gdzie będziesz mieszkać to kluczowa decyzja, która będzie miała istotny wpływ na Twoje dalsze życie, czas dojazdu do pracy, centrum handlowego oraz szkoły czy przedszkola dzieci.
Poszukując nowej nieruchomości warto zwrócić uwagę na usytuowanie w spokojnej okolicy, w której odpoczniesz od hałasu, jednak nie zapominaj przy tym o możliwościach komunikacyjnych, gdyż dojazd samochodem nie zawsze i nie dla każdego członka rodziny jest możliwy. Bliskość szkół, przedszkoli i sklepów spożywczych jest bardzo ważna i pozwoli Ci zaoszczędzić Twój wolny czas po pracy.
W naszej ofercie posiadamy segmenty szeregowe na Osiedlu Ogrodnicza, które jest zlokalizowane pomiędzy ulicami Ogrodniczą i Górną, w dzielnicy Bukowo, a to miejsce od dobrych paru lat stanowi idealną do zamieszkania dzielnicę Szczecina. Miejski zgiełk i pośpiech jest daleko od Ciebie, w bliskim sąsiedztwie znajdziesz sklepy, drobne punkty usługowe, Szkołę Podstawową nr 14, zaplecze sportowe i zadbane tereny zielone. Mimo tych udogodnień osiedle wciąż pozostaje w dobrej komunikacji z centrum Szczecina, do którego dotrzesz w ciągu 15 minut. Tuż przy bramie wjazdowej na teren osiedla znajduje się przystanek, z którego autobus zabierze Cię prosto na Plac Rodła. W niedalekiej perspektywie czasu mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać także z Obwodnicy Śródmiejskiej, co dodatkowo poprawi i przyspieszy komunikację.

ESTETYKA TWOJEGO PRZYSZŁEGO OSIEDLA
Wybierając swój nowy dom, warto kierować się także jego wyglądem na zewnątrz. To, jak prezentuje się jest równie istotne, co jego lokalizacja czy funkcjonalność. Osiedle domów szeregowych to Twój przyszły dom – zwróć uwagę na spójny wygląd elewacji i ogrodzenia, gdyż to ułatwi ewentualną odsprzedaż nieruchomości z zyskiem za kilka lub kilkanaście lat. Czysta, architektoniczna i ponadczasowa forma jest zdecydowanym atutem zapewnia ład i wrażenie spokoju.

PODZIAŁ DOMU NA STREFĘ DZIENNĄ I NOCNĄ
Funkcjonalny podział Twojego domu to podstawa komfortu domowników, dlatego ogromną zaletą naszych domów szeregowych jest możliwość wydzielenia w nich oddzielnej strefy nocnej i dziennej. Dobre rozplanowanie pomieszczeń sprawia, że codzienność staje się łatwiejsza, a przestrzeń bardziej funkcjonalna. Wydzielenie na parterze obszaru dziennego ułatwia wspólne spędzanie czasu, a jednocześnie do tego zachęca. To tu odpoczywasz ze swoją rodziną, spożywasz posiłki i wiedziesz życie towarzyskie – Twój dom żyje. Otwartość na ogródek służy kontaktom rodzinnym i przyjacielskim, ale też daje zwiększenie dziennej przestrzeni. Z kolei na górze znajduje się strefa nocna – intymna, prywatna i zamknięta, zarezerwowana tylko dla domowników. Znajdujące się tu sypialnie służą odpoczynkowi, a także pracy lub nauce. To oddzielenie od rodzinnego biesiadowania ogranicza bodźce i sprzyja skupieniu. Dodatkowa łazienka na piętrze jest także atutem. Strefa nocna to oaza, w której można pobyć samemu i się wyciszyć.

MIESZKAJ Z OGRÓDKIEM
Nawet największy balkon, taras czy loggia nie zastąpi własnego kawałka ziemi. Ogródek, który jest nieodłącznym elementem domów w zabudowie szeregowej pozwala na samodzielne urządzenie przestrzeni, np. stworzenie miejsca grillowego, strefy odpoczynku na świeżym powietrzu, zasadzenie krzewów i kwiatów lub ustawienie drewutni na rowery.

Osiedle Ogrodnicza zaprojektowano z myślą harmonijnego życia blisko natury – to tu możesz wypić poranną kawę lub wieczorną lampkę wina w kojącym otoczeniu zieleni swojego ogródka. To Twoja prywatna strefa relaksu, idealna do wypoczynku w ciepłe, letnie dni, wiosną oraz jesienią.

Duże przeszklone drzwi na taras lub ogródek ujmują Cię swoim nowoczesnym wyglądem, a przede wszystkim większym dostępem do światła naturalnego. Ich konstrukcja niesie za sobą dodatkowe korzyści – nie ogranicza dostępnej przestrzeni, nasz wzrok sięga dalej niż mury domu i odpoczywa.

INNE UDOGODNIENIA
Decydując się na zakup domu szeregowego w naszej firmie nie musisz martwić się o zagospodarowanie terenu wokół. Chodniki, drogę dojazdową, ogrodzenia, oświetlenie – to wszystko masz już kompleksowo wykonane.

Zabudowa szeregowa to także poczucie większego bezpieczeństwa, gdyż wokół masz uważnych sąsiadów, którzy spojrzą na Twój segment, gdy Ty udasz się na dłuższy wypoczynek poza domem.

Większość dostępnych domów szeregowych na rynku nieruchomości to domy z użytkowym poddaszem, gdzie w pomieszczeniach na piętrze ograniczają Cię skosy. W naszych szeregowcach możemy pochwalić się pełną drugą kondygnacją, bez ograniczenia przestrzeni – takie wnętrza zdecydowanie łatwiej się urządza i lepiej użytkuje.
Ceny szeregowców są bliższe cenom mieszkań w bloku niż domom wolnostojącym, dlatego uważa się je również za swoisty kompromis cenowy. Decydując się na to rozwiązanie, kupujesz w najlepszych ofertach cenowych.

Idealne miejsce dla Ciebie to takie, w którym „poczujesz się jak w domu i uruchomisz wyobraźnię” podczas wizyty na osiedlu. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin na Osiedlu Ogrodnicza, które jest już w pełni zagospodarowane i czeka na Ciebie. Nie musisz czekać aż wybudujemy – u nas znajdziesz dom gotowy od zaraz, to już tylko kwestia Twojej decyzji.

Zapraszamy!