Jesienne prace w ogrodzie, o których nie możesz zapomnieć!

Gdy na dworze z każdym dniem robi się chłodniej, a dni stają się coraz krótsze, to nieodzowny sygnał dla każdego posiadacza ogródka, aby rozpocząć prace, które przygotują przestrzeń wokół domu na nadchodzącą zimę.

Wykonanie niektórych z tych prac będzie miało znaczący wpływ na wiosenną odsłonę Twojego ogrodu.

PIELĘGNUJEMY JESIENNE RÓŻE

Róże to niekwestionowane królowe naszych ogrodów. Aby zachwycały swoimi kwiatami w kolejnym roku, systematycznie usuwaj przekwitnięte kwiatostany, a także solidnie podlewaj (nawet kilka razy dziennie) przed nadejściem mrozów.  Róże nabierają teraz siły, by przetrwać ciężki dla nich okres, dlatego zrezygnuj już z podcinania. To także dobry okres na przesadzanie i przygotowanie ziemi pod nowe nasadzenia. Krzewy róż warto okopczykować lub obsypać ściółką organiczną. Zrezygnuj już z nawozów mineralnych.

SADZIMY KWIATY CEBULOWE

Jeśli chcesz cieszyć się wiosną pięknymi tulipanami, narcyzami i krokusami wokół domu, posadź je przed przymrozkami. Cebulki umieść w ziemi na głębokość 2-3 razy większą niż ich wysokość oraz zabezpiecz igliwiem lub ściółką.

Pamiętaj, by z rabat wykopać bulwy mieczyków i korzenie dalii – oczyść je, wysusz, umieść w torfie i przechowaj w chłodnym pomieszczeniu.

SADZIMY ROŚLINY WIELOLETNIE, DRZEWA I KRZEWY

Chłodne wieczory i ranki, a także częste jesienne opady sprawiają, że młode rośliny doskonale się ukorzeniają. Dlatego pamiętaj, by właśnie teraz posadzić kocimiętki, bratki, stokrotki, malwy czy niezapominajki. To także czas na dzielenie bylin ogrodowych – goździków, zawilców wielokwiatowych czy astrów.

PORZĄDKUJEMY TRAWNIK

Jak zostawisz trawnik jesienią, taki zastaniesz wiosną. Usuwaj suchą i zmierzwioną trawę, zagrabiaj liście z drzew. Na koniec dodaj cienką warstwę dobrego podłoża i obsiej ponownie puste miejsca.

NAWOZIMY ZIEMIĘ

Zarówno rabaty jak i warzywnik powinieneś wyściółkować kompostem ogrodowym, ziemią liściową lub dobrze przekompostowanym obornikiem. Taki zabieg zapewni wiosną odpowiednią dawkę pokarmu Twoim roślinom, a struktura gleby w ogrodzie znacznie się polepszy.

Życzymy Ci przyjemnej pracy w Twoim ogrodzie.

P.S.

Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego ogródka, to serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą bieżącą ofertą domów w zabudowie szeregowej na Osiedlu Ogrodnicza w Szczecinie, gdzie każdy lokal posiada własny ogródek, w którym będziesz mógł spędzać swój wolny czas.